POTENCIÁL INTELIGENTNEJ DOMÁCNOSTI FIBARO

Môj dom, môj hrad……alebo miesto, kde ste skutočným pánom vy a všetky vaše rozkazy sú do bodky splnené. Bez rečí. Science – fiction? Tak trochu áno.

Môj dom, môj hrad…

…alebo miesto, kde ste skutočným pánom vy a všetky vaše rozkazy sú do bodky splnené. Bez rečí. Science – fiction? Tak trochu áno.

SMART HOME SYSTÉM a ako sme mu aj my podľahli.

Bol večer a zľahka ovešaní nákupom prichádzame domov. Pátrajúc po kľúčoch od dverí a pohľadom sliepňajúc do kľúčovej dierky sa postupne prepracovávame domov.

Vnútri na chodbe lakťom rozsvietime svetlo, rýchlo deaktivujeme alarm a konečne sa zložíme. Ničoho sa nechytáme, utekáme si umyť ruky, veď hygiena musí byť. Keďže sa cestou do kúpeľne nebudeme špinavými rukami chytať vypínačov, zvládneme tento proces pohodlne aj v šere bez svetiel. Navyše nám pri výstavbe domu elektrikári pár svetelných vypínačov kade-tade nelogicky nainštalovali, tak na čo sa vôbec obťažovať ich hľadaním.

Ďalej obeháme všetky žalúzie okolo domu, ktoré po jednom ručne pozaťahujeme a konečne je čas si oddýchnuť. Ešte že je zima a netreba polievať záhradu…

Možno by to chcelo ísť na predĺžený víkend.

Ideme teda na víkend, nie predĺžený. Všetko je naplánované a tak vyrážame z domu. Tiež vás prepadajú obavy ako –zavreli sme všetky okná? Nezabudli sme niekde svietiť svetlo? Nevytopí nás opäť suseda? Zamkli sme vôbec vstupné dvere? A čo garážová brána? Hádam len nie je dokorán ako výkladová skriňa…

Taký bežný život, bežné problémy a rôzne obavy. Pritom sa to dá jednoducho, pohodlne a rýchlo zmeniť a mať absolútne všetko pod kontrolou. Prehľadne v jednej aplikácií.

Vytápa vás práčka, niekde kvapká potrubie alebo ste zabudli na zapnutú rúru či žehličku? S inteligentným systémom FIBARO vždy o všetkom viete včas, dokonca sa sám o všetko postará.

Zmeňte svoj príbeh.

Veziete sa večer domov autom. Vaša vstupná brána však už vie, že prichádzate a aj bez potreby diaľkového ovládania sa automaticky sama pred vami otvára. Garážová brána samozrejme tiež nezaháľa. Parkujete do garáže. Automaticky sa rozsvietia aj interiérové svetlá v garáži, prípadne sa spustí aj vaša obľúbená hudba. Ak si tak želáte.

Čipom si odomknete dvere do domu a automaticky deaktivujete alarm. Systém presne vie, či ste to vy alebo nie. Bezpečnosť je na prvom mieste. A funkčnosť tiež.

Žalúzie sú už dávno stiahnuté, lebo ste si želali, aby sa automaticky samé stiahli spolu so západom slnka. Osvetlenie v interiéri sa automaticky zapína všade tam, kde sa pohnete. Navyše sa intenzita svetla prispôsobuje danej hodine. Isto nechcete byť v noci (keď idete predsa len do chladničky) oslepený. Všetko jednoducho hrá ako má. Samé od seba. Presne tak ako vy chcete.

Ráno sa zobúdzate, zložíte nohy z postele, automaticky sa začnú vyťahovať žalúzie, spustí sa hudba a naštartuje kávovar. Pretože systém FIBARO už vie, že ste hore a opäť môže naplno slúžiť. Ak je už od samého rána pod mrakom, nevadí. V inteligentnej domácnosti je atmosféra presne taká akú máte vy najradšej. Prispôsobenie teploty, množstva vstupujúceho vonkajšieho svetla, či viac príjemného interiérového osvetlenia, jeho farba a mnoho ďalšieho.

Prečo nemať takéto ráno?

A čo záhrada, sauna alebo bazén?

Polievanie, kontrola množstva vlahy, kosenie trávnika, ovládanie vonkajšieho osvetlenia, či terasových okien a dvier, kontrola čistoty bazéna, jeho osvetlenie, spustenie  sauny na diaľku, a podobne.

Áno, naozaj je o všetko postarané.

Kým je automatizácia zapnutá, vy môžete vypnúť.
 
Automatický inteligentný systém FIBARO presne vie kedy čo zapnúť alebo naopak ponechať vypnuté. Prípadne to systému povedzte. Spolu so Siri, Amazon Alexou alebo Google asistentom splní FIBARO akékoľvek vaše prianie.

Inteligentná domácnosť, to je aj hlasové ovládanie čohokoľvek – žalúzií, kúrenia, hudby, osvetlenia, zabezpečenia, kávovaru, vysávača, záhrady, sauny, bazéna a mnohého ďalšieho. Hmm, okrem detí.

Zhrňme si to

Aké sú teda výhody modernej inteligentnej domácnosti a prečo jej tak všetci podliehame?

– Automatizácia obrovského množstva činností =  šetrenie času.
– Vyššia úspora celkových nákladov na bývanie vďaka optimalizácií procesov (kúrenia, svietenia, využívania žalúzií, a pod.)
– Vzdialená kontrola domácnosti – kdekoľvek a kedykoľvek, pohodlne cez váš telefón.
– Jedna aplikácia na všetko – ovládajte všetko z jedného miesta, a aj to iba ak chcete niečo špeciálne. Systém je štandardne
nastavený tak, aby ste ešte aj používanie aplikácie využívali minimálne.
– Hlasové ovládanie – samozrejme, veď prečo nie?
– Zvýšenie celkového komfortu bývania
– Cenovo absolútne dostupné

Lepšie ako sto krát počuť a čítať je zažiť na vlastnej koži. Tieto, a mnoho iných inteligentných produktov od značky FIBARO si môžete zakúpiť z pohodlia domova na našej stránke www.abcom.tv. Pri každom smart zariadení je presný a detailný popis. Taktiež nás nájdete na adrese AB-COM, M. Rázusa 4795/34 v Topoľčanoch, kde Vám ochotne poradíme a pomôžeme pri výbere tých spravných zariadení pre Váš inteligentný dom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *